כל הסיבות לאדמומיות בפנים

לכולנו חשוב לשמור על עור בריא ובעל צבע טבעי עד כמה שאפשר. אנשים משקיעים זמן רב ומשאבים בטיפול בעור שלהם, אם בשביל להחליק קמטים, לטפל בפצעונים או אפילו פשוט כדי לשמור עליו מתוח וזוהר לאורך זמן, גם בגילאים מבוגרים. הדאגה לעור אינה ייחודית לנשים, וגם גברים משקיעים את מיטב מרצם על מנת לטפח אותו.

אדמומיות בפנים הינה אחת הבעיות הנפוצות ביותר שבה נתקלים כל מי שעורו חשוב לו. יכולות להיות סיבות מגוונות להופעה של אדמומיות בפנים, אך לשמחתנו קיימים גם טיפולים המאפשרים למנוע את המצב הזה או להחזיר את העור לקדמותו. הטיפולים מותאמים לכל גורם אדמומיות בפנים בפני עצמו, ולכן חשוב לאתר את מקור הבעיה לפני שבוחרים תכשיר לטיפול בה.

הגורמים והטיפולים

הגורם שכולנו מכירים הוא כמובן האקנה, או פצעי הבגרות בשמם המוכר יותר. אלו פצעים לא נעימים המופיעים בעיקר, אך ממש לא רק, בגיל ההתבגרות, ודורשים טיפול מקיף על מנת להיפטר מהם ולהחזיר לעור את צבעו ואחידותו המקוריים. הטיפול באקנה צריך להיות הן מקיף והן נקודתי, על מנת לטפל בפצעונים שכבר הופיעו ועל מנת למנוע את הופעתם של פצעונים חדשים בהמשך. אחד התכשירים הטבעיים היעילים ביותר לטיפול באקנה הוא תרחיף אכינציאה, המשלב בתוכו גם תמציות של עץ התה, של קמומיל וגם של לבנדר. 

גורם נוסף של אדמומיות בפנים הוא כמובן כוויות שמש ושהייה מרובה בחוץ. מלבד הסיכון המוגבר ללקות בסרטן העור בעקבות שהייה ארוכה בעור חשוף בשמש, הדבר גורם להופעה של אדמומיות בפנים באופן די מידי. לטיפול בכוויות שמש באופן טבעי ניתן להשתמש בתמציות של צמח האשחר הרוסי (נקרא גם אובליפיחה).

עוד מצב המוביל לאדמומיות בפנים הוא כמובן דרמטיטיס, שהינה מחלת עור שכיחה המערבת דלקת של העור. דרמטיטיס דורשת טיפול רפואי, אך ניתנת גם לטיפול באמצעות צמחי מרפא. אחד הצמחים המשמשים לצורך כך הוא צמח הבנזואין, המגיע מאזור דרום מזרח אסיה. הוא עוזר לטיפול במצבים של עור מגורה ממקורות שונים כמו דרמטיטיס, ופסוריאזיס.

להתייעץ עם המומחים

לסיכום, אדמומיות בפנים יכולה להיגרם משלל מקורות, והאיתור של מקור הבעיה חשוב על מנת להכווין לטיפול המתאים. עם התפתחות הרפואה הטבעית והשימוש בצמחי מרפא, אנו יודעים כיום שברבות מבעיות העור ניתן לטפל באמצעות תמציות מצמחי מרפא יחד עם התאמה של אורח החיים והתזונה. 

על מנת לקבל את ההכוונה המתאימה ביותר למצב של העור שלכם, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים באופן ספציפי בשימוש בצמחי מרפא ובבעיות עור. הרבליסטים קליניים הינם אנשים שהתמחו בתורת צמחי המרפא ויודעים להשתמש בתמציות על מנת להקל על בעיות עור ממקורות מגוונים. חלק משיטות הטיפול הללו הן מודרניות, אך רובן ידועות לאנושות כבר שנים רבות.

אהבתם? שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp