שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 199 שקלים • קנייה מאובטחת

העגלה שלי

העגלה שלי

העגלה שלי

אקנה בפנים – הטיפול בצמחי מרפא

טיפול באקנה בפנים, הטיפול בפצעונים

אקנה הינה תופעה של פצעי בגרות. למרות שהיא מופיעה לרוב בגיל ההתבגרות היא יכולה במקרים מסוימים להתבטא בגיל צעיר מאוד או לחילופין להופיע ( או להמשיך) עד גיל  35-45.  אקנה הינה תופעה שכיחה מאוד המופיעה אצל אחוז גדול מהאוכלוסיה (קרוב ל- 80%), חומרת וצורות הביטוי של האקנה שונות מאוד מאחד לשני ומשתנות עם הגיל.

מהן הסיבות להופעת אקנה בפנים ובמקומות נוספים?

אקנה נובעת מפעילות יתר של בלוטות החלב בעור וכתוצאה מכך חסימתן. לעיתים תתאפיין בפצעים בודדים ולעיתים פצעים רבים ואף פצעים מוגלתיים שיופיעו באזורים שונים בפנים, באזור הכתפיים ועל הגב. בגיל ההתבגרות עקב הפעילות המוגברת של אנדרוגנים (סוג של הורמונים),  הן גדלות ומייצרות כמות גדולה של חומר שומני הנקרא חלב (SEBUM). בלוטת חלב שגדלה במהירות ומייצרת כמות גדולה של חלב עלולה להיסתם וליצור קומדונים (המוכרים לנו בשם העממי “שחורים”) אלו נוצרים כאשר החלק העליון של הקומדון חשוף לאוויר. הוא משחיר כתוצאה מהתחמצנות,  ויוצר נקודה שחורה.

האם ניתן להצביע על גורמים המגבירים את היווצרות הפצעונים?

לפי הראייה כי “גוף ונפש הם יחידה אחת”, יש למצבי לחץ השפעה על היווצרות פצעונים, ובתקופות של מתח דוגמת מבחנים, בגרויות, לחץ חברתי ועוד, ניתן לראות הופעת פצעונים אצל מי שלא סבל מאקנה, או לחילופין החמרה במצב קיים.

בקיץ, כאשר אנו מזיעים יותר, בעיקר אצל בני נוער אשר פחות שומרים על הגיינה במהלך היום יום, נוכל לראות התגברות של התופעה והחמרתה.

עבודה בסביבה לא נקייה (לדוגמה מוסך), אי סדירות הורמונאלית או הפסקת שימוש בהורמונים, שימוש בתכשירים קוסמטיים לא מתאימים, אכילת מזון עתיר שומנים (ג’אנק פוד, פיצוחים), אוכל חריף, מוצרי חלב (אצל אנשים מסוימים), נגיעות חוזרות ונשנות בעור הפנים, חיטוט בפצעים ועוד יגרמו גם הם להחמרה במצב.

אנשים הסובלים מאקנה בפנים ירצו לרוב להרגיש כי עור הפנים אינו שומני ויבצעו רחיצה מוגזמת של עור הפנים עם חומרים מייבשים (סבונים המכילים SLS) מבלי לדעת כי כאשר אנו מסירים את כל שכבות השומן מעור הפנים – כולל אלו שנועדו להגן על העור – גופנו, מכונה חכמה במיוחד, דואג לייצר כמות גדולה של שומן עודף בכדי להגן על עצמו ולהחזיר את השומן ש”נלקח” ממנו.

דרכי טיפול

בראייתי כהרבליסטית קלינית יש לשלב טיפול חיצוני בפצעים עצמם, טיפול פנימי ושינוי תזונתי.

הטיפול החיצוני מיועד לטיפול מקומי במצב הדלקתי שנוצר (באמצעות צמחים המכילים חומרים נוגדי דלקת דוגמת אכילאה אלף העלים, אכינציאה, לבנדר ועוד), פינוי החלב העודף ואיזון ייצור החלב (באמצעות צמחים בעלי יכולת פינוי הרעלים והשומן מהשכבות העמוקות יותר של העור, דוגמת חימר ירוק, אצות, שמן ילנג ילנג ועוד) ובהמשך טיפול בצלקות שנשארות על העור והבהרתן (באמצעות צמחים דוגמת קומפרי, לבונה, לימון ואחרים נוספים).

יש לטפל כמובן גם במקור הבעיה. בגיל ההתבגרות (וגם בגילאים מאוחרים יותר) הסיבה העיקרית להופעת אקנה תהיה חוסר איזון של המערכת ההורמונלית וסטרס מתמשך. קיימים צמחים שונים ומגוונים אשר מסייעים באיזון המערכת ההורמונלית ובהפחתת לחץ – צמחים בשימוש פנימי מומלץ ליטול לאחר אבחון מקצועי והתאמה אישית כמובן.

בכל הקשור לתזונה מומלץ להימנע ממזונות שומניים, פיצוחים, גבינה צהובה, מתוקים בכלל ושוקולד בפרט. יש להזין את הגוף במזון בעל ערך גליקמי נמוך (שתהליך פירוק הסוכר שלו איטי מאוד), דגנים מלאים, קטניות ועוד.

מהן המגבלות של שיטות הטיפול המקובלות, ולמה דווקא לטפל באופן טבעי ?

קיימות שיטות שונות לטיפול באקנה בעיקר ברפואה הקונבנציונלית, החל מטיפול אנטיביוטי וכלה בשימוש חיצוני במשחות המכילות חומצה רטינואית בריכוזים שונים. כאשר האקנה חמורה במיוחד ואינה מגיבה לכדורי אנטיביוטיקה מציעה הרפואה הקונבנציונלית טיפול בתרופה הנקראת Roaccutan  נמצא שתרופה זו גורמת להקטנת בלוטות החלב המורחבות אצל הסובלים מאקנה קשה ועל ידי כך מביאה לשיפור משמעותי ביותר גם במצבים הקשים ביותר. הטיפול בתרופה זו נמשך שלושה חודשים ומלווה בתופעת לוואי של יובש וקילוף העור סביב השפתיים והציפורניים שאמורים לחלוף עם גמר הטיפול.

למרות שתרופה זו נחשבת כבטוחה היא מסוכנת (בעיני ובעיני מטפלים אחרים), ולראיה, היא החובה לבצע בדיקה של רמת השומנים בדם ותפקודי הכבד מידי חודש בזמן נטילת התרופה.

בחירתי בתחום צמחי המרפא דווקא נובעת בעיקר משום שזו הרפואה העתיקה ביותר, עוד מימי הרמב”ם אנו יודעים כי נעשה שימוש בצמחים לרפואה בבעיות שונות ואקנה ביניהן. בנוסף, תאימות הצמחים את גוף האדם מאפשרת טיפול נכון ובריא אשר אינו מסוכן כאשר ניתן בצורה נכונה ומקצועית. החומרים הפעילים שבצמחים הינם הבסיס ליצירת תרופות קונבנציונליות אך נתינתם במצבם הטבעי, כצמחים, היא הדרך הבריאה והבטוחה לשימוש.

לסיום, חשוב להבין כי אין תרופת קסם. יש לשלב אורח חיים בריא ומאוזן, לשמור על תזונה בריאה, להקפיד על הגיינה מירבית ולהשתמש בטבע לריפוי ואיזון פנימי וחיצוני בדרך המותאמת לכל אחד בצורה מדויקת.

האם ניתן להשתמש בחומרים הטבעיים גם בבית ? באופן עצמאי ?

שימוש בצמחי מרפא בצורה רפואית חייב להיות מדויק על מנת להשיג תוצאות משביעות רצון, ולכן מה שאנו מכנים “תרופות סבתא” יעניקו הקלה בלבד אך לטיפול מקיף שיעניק את התוצאות הרצויות יש לקבל עזרה מקצועית ולהשתמש במוצרים נכונים לשימוש פנימי וחיצוני – וברישיון משרד הבריאות.

אשמח לתת מספר טיפים לשימוש ביתי בצמחים שיוכלו להעניק הקלה :

  1. חליטות של צמחים – קלנדולה / קמומיל, יש לחלוט כף בכוס מים רותחים, להמתין 20 דקות ולסנן. במיצוי המימי שהתקבל ניתן לשטוף את עור הפנים או לטבול רטיות ולהניח על העור. יש להחליף את הרטיות כל מספר דקות ולהשתמש ברטיות נקיות בכל שימוש.
  2. ערבבו 3 כפות חימר ירוק עם מעט מים ומעט שמן זית (ללא השמן העור יתייבש מאוד), מרחו שכבה עדינה על הפצעים ושטפו לאחר כ- 10 דקות. יש לשטוף בעדינות אזורים עם פצעים על מנת שלא לפצוע את העור.
  3. שמן אתרי עץ התה הינו מסוג השמנים הבודדים איתם ניתן להשתמש באופן ישיר על העור. ניתן להשתמש בו ישירות על פצעים על מנת לחטא את המקום ולהבריא מעט את המצב הדלקתי..

בין מגוון המוצרים שלנו מספר תכשירים אשר שילובם יחד מעניק טיפול מקיף ויסודי לאקנה בפנים. איגדנו את ארבעת הפריטים הללו לקיט אחד – אקנקיט – לנוחות מירבית ובתשלום מוזל.

טיפול באקנה בפנים, טיפול בפצעונים
אקנה קיט – הערכה השלמה לטיפול באקנה בפנים

הערכה מכילה :

סבון פנים לבנדר לאיזון והרגעת העור –  מכיל צמחים בעלי פעילות מחטאת ונוגדת דלקת, מרגיע את עור הפנים ומקדם איזון פעילות בלוטות החלב. בנוסף לצמח הלבנדר מכיל עץ התה, פלמרוזה וילנג ילנג.

קרם לחות קמומיל ולבונה לאיזון והרגעת העור – קרם לחות עדין וקליל, נספג במהירות ומכיל צמחים הפועלים להרגעת המצב הדלקתי בעור, שיפור מרקמו ואיזון פעילות בלוטות החלב. צמחים נוספים בקרם: ילנג ילנג, נר הלילה, ויטמין E   ועוד.

מסכת חימר ואצות לניקוי עמוק ופילינג – מסכה נפלאה אשר מסייעת לניקוי עמוק מושאיבת רעלים ושומן מהשכבות העמוקות יותר של עור הפנים. מכילה את צמח האכילאה אלף העלים, כוכבית מצוייה, אצות למינריה, חימר ירוק, פטשולי וויטמינים נוספים. הערה: במצב של אקנה פעיל אין לבצע פילינג בזמן הסרת המסכה אלא להסיר בעדינות עם מים חמימים.

תרחיף אכינציאה לטיפול מקומי – תכשיר אגדי המזרז באופן מהיר במיוחד את תהליך ריפוי המצב הדלקתי בעור. שקוף, נספג במהירות ואינו משאיר סימן או צבע. מומלץ להשתמש מספר פעמים ביום לקבלת תוצאה מהירה מאוד. צכיל צמחים הידועים כנוגדי דלקת ונוגדי זיהום חזקים במיוחד. ריכוז גבוה של אכינציאה, עץ התה, לבנדר נוקמומיל רומאי.

הערכה מגיעה עם הסבר מפורט על אופן השימוש ולכל שאלה אנחנו כאן בשבילך !

למידע נוסף על הטיפול באקנה בפנים ועור בעייתי, כולל הנחיות יומיומיות לשימוש במוצרי הילה קוסמטיקה טבעית.

נכתב על ידי : הילה עזרן, CL.H  הרבליסטית קלינית

אולי יעניין אותך גם

המוצר נוסף לעגלה בהצלחה!

חיפוש מוצרים באתר

שירותי שילוח וזמנים

את ההזמנות ניתן לקבל באמצעות שליח עד הבית.
בקניה עד 198 ש”ח – 20 שקלים למשלוח.
בקניה מעל 199 ש”ח – משלוח חינם.
 
שליח עד הבית – עד 3 ימי עסקים (אזורים מרוחקים, קיבוצים ומחוץ לקו הירוק עד 6 ימי עסקים).
 
לקוחות יקרים, אנחנו נמצאים בימים לא פשוטים ומשתדלים לתת את השירות הטוב ביותר. לצערנו זמן המשלוחים יכול להתעכב בעקבות המצב הבטחוני. אתכם.ן הסליחה 🙏🏼

ברוכים הבאים למועדון

קוד קופון: halo30

לקוחות יקרים,
ביום הזכרון לחללי צה”ל, יום שני ה-13.5.24 וביום העצמאות, יום שלישי ה-14.5.24 לא יבוצע איסוף ופיזור משלוחים .

ניתן לבצע הזמנות כרגיל, פעילות חברת השליחויות תתחדש ביום רביעי -15.5.24.